تبلیغات
بچه لوتی های ولایت - نفسم بر من پای گذاشته چه کنم؟کمکم کنید!
بچه لوتی های ولایت
اینجا پاتوق بچه شیعه های جان بر کف امام خامنه ای است
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سربازان ولایت اهم از بچه حزب الله هایی و لوتی های با غیرت هست به همه ی تفاوت های ظاهری اما یک چیز مشترک و آن علاقه به اسلام و ولایت و عشق به امام خامنه ای است

مدیر وبلاگ : حامی یار
مطالب اخیر
نویسندگان

نفسم بر من پای گذاشته چه کنم؟کمکم کنید!

  • نوشته شده توسط طلبه پاسخگو

پرسش:

من نو جوانی 17 ساله ام فردی با نماز اهل مسجد روزه در اکثر سال بوده ام حالا دچار یک بد بختی بزگ شده ام
 نفسم بر من پای گذاشته شهوتم به اوج رسیده چه کنم کمکم کنید .در حال سقوطم
 انگار خدا و ائمه مرا تنها گذاشتند مرا فراموش کردند .تو را به خدا هر راهی که دارید به من بدهید.
پاسخ:

با سلام و ادب

دوست عزیز احساسات پاك و بی آلایش شما بیانگر ایمان قلبی و پاكی باطنی و صداقتی است كه در جوانان مؤمن دیده می شود كه ارزشمند و قابل تحسین است .
عوامل مختلفى باعث گناه می شود; یكى از عوامل , نیروى تخیّل و فكراست . نیروى تخیّل ـ كه خداوند آن را براى بالندگى فكرى و آفرینندگى هنرى در وجود انسان به ودیعت نهاده است ـ در دوران جوانى ممكن است متمركز در امور جنسی شده و انسان را از فعالیت مثبت و ارزشمند باز دارد. در بعضى موارد, حتى نفوذ یك فكر و خیال هوس آلود, آن هم براى یك لحظه و مشغول كردن فكر به آن , كافى است كه انان را از حالت طبیعى خارج كند و میل جنسى او راتحریك نماید..
افكار شیطانی. باید اندیشه را از نفوذ افكار شیطانى دور نگه داشت؛ زیرا گام نخست در انحراف،‌ فكر كردن پیرامون آن است. در حقیقت مشكل ترین مرحله، همین مرحلة سالم سازى اندیشه است. یكى از مواقع حساس كه ممكن است انسان به گناه فكر كند ، زمانى است كه جوان در بستر خواب مى رود. بیدار ماندن در رختخواب ممكن است زمینه ساز برخى انحرافات فكرى و عمل بشود. از این رو، به جوانان توصیه مى شود زمانى وارد بستر شوند كه به حد كافى خسته شده و آمادة خواب باشند تا بدون فاصله و معطلى به استراحت بپردازند و فرصت اندیشیدن دربارة امور جنسى پیدا نكنند.
عامل دیگر, نگاه كردن است . پس از نگاه , صحنه هاى مهیج در ذهن باقى مى ماند و احساس و ارادهء انسان راتحت تسلط خود در مى آورد و او تابع شهوت خود مى گردد. جوان باید سعى كند به محركات جنسى نگاه نكند و اگرغفلتاً نگاهش افتاد, چشم خود را بلافاصله بگرداند. اثر نگاه هاى مستمر و طولانى , به مراتب بیش تر از نگاه هاى گذرا و آنى است .
نگاه، راهبر دل و دام شیطان و بذر شهوت است. امام علی(ع) مى فرماید: "بهترین عامل روى گردانى از شهوت، فرو بستن چشم ها، است".]
                        ز دست دیده و دل هر دو فریاد                هر آن چه دیده بیند دل كند یاد
عامل دیگر, بى كارى است . جوان باید طورى برنامه ریزى كند كه از اوقات فراغت خود براى سازندگى روحى و روانى خویش بهره گیرد, نه این كه حیران و سرگردان , دست روى دست بگذارد; درنتیجه افكارش متوجه مسائلى شود كه او را به طرف اعمال انحرافى سوق دهد و اوقاتش چراگاه وسوسه هاى شیطانى گردد..
هر جوانى باید استعدادهاى ذوقى خود را شناسایى كند و با اختصاص دادن وقت مناسبى در اوقات بى كارى , آن را پرورش دهد. مى توان در زمینهء نقاشى , عكاسى , خطاطى , شعر, مكانیك , الكترونیك و غیره , پس از خستگى از مطالعه , پاره اى از فرصت ها را ـ كه معمولاً بدون استفاده باقى مى مانند ـ به این قبیل اموراختصاص داد.
عامل دیگر, دوستان ناشایست است . معاشرت و هم نشینى با دوستان با ایمان , موجب رشد شخصیت اجتماعى و تقویت ارزش هاى اخلاقى و معنوى جوان مى گردد..
انتخاب دوستانى كه از لحاظ درس و اخلاقى شایسته اند, مى تواند بهترین عامل موفقیت در آینده جوان باشد و او را از انحراف جنسى باز دارد. دوستى با افراد فرومایه ـ كه معمولاً آلوده به انحراف هاى اخلاقى هستند ـ یكى از زمینه هاى مضرّ و انحرافى جوان است . دوستان منحرف و بى بندوبار و لاابالى , سعى دارند احساس ها و تجربه اى راست یا دروغ خود و دیگران را دربارهء مسائل جنسى , با حرص و ولع خاصى براى جوانان پاك و معصوم تعریف كنند و آنان را از راه به در كنند. یك دوست ناباب , سرنوشت انسان را به طور كلى از مسیر خود خارج مى كند و او را در ورطهء هولناك فساد و گمراهى وانحراف هاى اخلاقى مى اندازد و موجبات تیره روزى وى را فراهم مى سازد; به همین علت , قرآن كریم از عاقبت حسرت آور كسانى كه در دنیا با دوستان منحرف معاشرت داشتند و به واسطهء آنان به گناه و آلودگى كشیده شدند, یاد مى كند.
بنابراین , یكى از مهم ترین و حیاتى ترین مسائل جوان , دوست یابى و انتخاب رفیق خوب و مناسب است .اگر در این زمینه دقت و احتیاط لازم به عمل نیاید, بقیه تلاش ها سودى نخواهد داشت.
عامل دیگر, ترجیح هواها و هوس ها بر خواسته هاى عقل و اندیشهء صحیح است.
هنگامى جوان مى تواند خود را صاحب اراده اى قوى فرض كند كه بتواند در مقابل خواسته ها و امیال نفسانى اش بایستد و با صبر و بردبارى و به كارگیرى عقل و اندیشه , مشكلات زندگى را از سر راه خود بردارد.نفس و غریزه , به طور طبیعى به لّذات و شهوات تمایل دارد و اگر انسان در برابر این كشش هاى غریزى , مقاومت نكند, قدم به قدم به ورطهء حیوانیت و سقوط و تباهى نزدیك تر مى شود. انسانیت از این جا آغاز مى شود كه انسان در برابر كشش هاى نفسانى , مقاومت و پایدارى كند و تسلیم امیال و شهوات زودگذر نگردد, تا زمینه براى رشد و پرورش استعدادهاى روحى و ملكوتى او فراهم شود. تنها با تقویت ایمان و رعایت قوا است كه مى توان به اهداف انسانى دست یافت. .
اگر جوانى غفلتاً مرتكب عمل انحرافى و معصیت گردید, باید بلافاصله توبه كند و تصمیم جدى بر ترك گناه بگیرد تا رفتار ناشایست به شكل یك خصلت زشت و ناروا در وجود او جاى گزین نگردد. او باید بداند توانایى هاى لازم براى اصلاح رفتار خویش را دارد.
هم نشینى زن و مرد و هم سخن شدن با یكدیگر، زمینة لغزش را فراهم مى كند.پس از اختلاط با نامحرم جلوگیری كنید. عواملى مثل نگاه شهوت آمیز، تخیلات تحریك كننده، تماس با اجنبى و گفتگو با نامحرم، دیدن فیلم ها و عكس هاى مبتذل، آتش سوزان غریزة جنسى را در جوان شعله ور مى كند. براى كنترل غریزة جنسى باید از این عوامل، پرهیز كرد.
 در ضمن اسلام براى مهار غرایز، برنامه هاى منظمى را ارائه داده كه مهم ترین آن، نماز و روزه است.  
قرآن مجید مى فرماید: نماز، آدمى را از كارهاى زشت باز مى دارد.
رسول اكرم(ص) به جوانان توصیه مى كند براى كنترل غریزة جنسى خود از روزه و امساك استفاده كنند آن جا كه مى فرماید: اى گروه جوانان، هر كدام از شما اگر توانایی هزینه زن گرفتن را دارد پس ازدواج كند و اگر نتواند بسیار روزه بگیرد كه روزه گرفتن از شهوت مى كاهد.
مجالس دعا و نماز جماعت را در مسجد در هیچ صورتی ترك كنید ، حتی در زمانی ناخواسته و به خاطر شدت جنسی تحریك شده و به گناهی آلوده شوید . توبه و نیاز را به درگاه الهی همیشه داشته باشید ، حتی وقتی فكر گناه در ذهن می آید و در خارج نیز تحقق نمی یابد.
در ضمن اطمینان داشته باشید كه خدا هیچ گاه بندگان خود را فراموش نمی كند ؛ پس همیشه به رحمت و لطف خدا امیدوار باشید كه نامیدی از رحمت الهی ، بزرگترین گناه است و درهای رحمت را برای همیشه می بندد .
از روح بلند پیامبر اسلام و امامان معصوم نیز یاری بطلبید كه رشحات رحمت الهی در وجود آنها نیز جاری است و آنها نیز كسی را كه به‌آنها توجه دارد ، نادیده نمی گیرند.
اگر شرایط ازدواج برایتان فراهم است ، به این كار اقدام كنید ، اگر چه به صورت عقد و نامزدی باشد ، تا شرایط عروسی و زندگی مشترك فراهم شود.
در ضمن توجه داشته باشید كه امروز چون جوان هستی ، این مسئله برایت بسیار مهم است و در میدان مبارزه بزرگ با نفس و شیطان (جهاد اكبر ) قرار داری و فردا پس از ازدواج در میدان دیگر قرار داری ، پس نباید خود را ببازی و خود را تسلیم كنی .
برایت شما و همه جوانان پاكدل میهن عزیز مان آرزوی موفقیت دارم.

طلبه پاسخگو

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 2 فروردین 1393
سه شنبه 28 شهریور 1396 04:47 ق.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement
account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:27 ق.ظ
Hello! I could have sworn I've visited this site before but after looking at a few
of the articles I realized it's new to me. Nonetheless, I'm certainly happy I came across it and I'll be book-marking it and checking back often!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
/script> کبوتر و باز">

طلـبـه پاســخـــگو